Rregullat e Chatit

Rregullat pėr Vizitor
Nukė lejohen Reklamat, Ofendimet, Banliteti, mė shumė se 6 Ikona (cerrtana), tė shenosh mė gerrma tė Mėdha
Poashtu pėrdorimi i shenjave tė jozakonshme (siq janė *,^,_,….) dhe zgjatja e fjalėve (psh. aaaaaaaaaaa……) me pika, vizatime dhe shenjat qė nuk nevojiten nė bisedėn me tė tjerėt.
Duhet tė keni mirėkuptim pasi qė gjenden mbi 400 persona nė chat dhe tė gjithė dėshirojnė tė shkruajnė dhe tė kuptojnė bisedėn qė bėhet.
Ata tė cilet si respektojnė kėto rregulla do tė Pėrjashtohen.

Rregullat pėr Operatorėt:
Nukė lejohet tė Pėrjashtosh pėr inate Personale.
Nukė lejohet tė Pėrjashtosh pa arsye.
Nukė lejohet tė vizitosh Chat tjetėr. Pėrndryshe do riktheheni nė Antarė apo Vizitor tė thjesht
Nukė lejohet tė ndryshoshė Emrin me te cilin jeni Operatorė
Ata tė cilet si respektojnė kėto rregulla do tė rikthehen nė Antarė apo Vizitor tė thjesht.

Rregullat pėr Administratorė:
Nukė lejohet te riktheshė te Pėrjashtuarit tė cilet janė Pėrjashtuar nga njė Administrator tjetėr.
Nukė lejohet tė beshė Operator[me shenjat (@ !op apo & !protect)] pa u konsultuar me Administratorėt tjerė.
Nukė lejohet tė pėrjashtosh per inate Personale.
Nukė lejohet tė vizitosh Chat tjetėr. Pėrndryshe do riktheheni nė Antarė apo Vizitor tė thjesht
Nukė lejohet tė ndryshoshė Emrin me te cilin jeni Administratorė
Ata tė cilet si respektojnė kėto rregulla do tė rikthehen nė Vizitor.

Koha e Ndalimit
Pėr Reklama dhe banalitet Pėrjashton AChat Team-BOOT (AlbaBot)
Pėr Ofendim apo (Banalitet indirekt) 2 - 4 Orė Pėrjashtim
Pėr pėrsėritje tė banalitetit apo ofendimėve pas rikthimit prapė nė Chat, 4 Orė Pėrjashtim nga operatori apo 10 deri 20 Orė nga Administratori.
Pėr shenim mė gerrmma tė mėdhe 3 vrejtje max. pastaj 1 Orė Pėrjashtim.
Administratorėt dhe Operatorėt tė cilet Perdorin banalitet apo ofendojnė do rikthehen nė Vizitorė dhe do Pėrjashtohen miniherė.
Ju Urojmė Chatim dhe Argetim tė Kėndshem, Respekto tė tjerėt qė tė jeshė i Respektuar.

 

 

 

© AlbaChat IRC Network 2015